Jahipidamise õiguse tasu

Tuletame meelde, et eelmise aasta 1. juunist on Eesti jahimeestel kohustus tasuda jahipidamisõiguse tasu (NB! maksta tuleb ainult siis, kui jahipidamise õigust realiseeritakse), mis paljudel on lähiajal lõppenud või lõppemas ning jahipidamisõigus tuleb uuesti realiseerida. Paljud on lähinädalatel kohusetundlikult seda ka teinud, kuid probleem on selles, et võetakse oma eelmise aasta maksed ja tehakse täpselt samade andmetega uus otsemakse, raha läheb arvelt küll maha, aga jahipidamisõigus nii ei aktiviseeru!

Eesti Jahimeeste Seltsi tähelepanu juhiti asjaolule, et iga viitenumber unikaalne ja eelmise aasta infoga tasujatele süsteem jahipidamisõigust ei tekita. Süsteemi raamatupidaja näeb hulga vaeva ja kannab raha tagasi, aga inimene ei pruugi seda tähelegi panna. Seega usub inimene, et ta on kõik õigesti teinud, tegelikkuses jääb aga riigil raha saamata või siis tekib kontrollimise käigus probleem, et jahipidamisõigus puudub.

NB! 2014. aastal on jahipidamisõiguse tasu 10 eurot. Otsemakset Ühendatud Piletite AS arveldusarvele ei aktsepteerita ning jahipidamisõigust ei tekitata. Palume kasutada õiguse soetamiseks selleks ettenähtud kanaleid. Täpsed juhised on pilet.ee lehel statsionaarselt "Kuidas osta" sektsioonis kirjeldatud. 

Lisainfo tasumises SIIT